Nebojte se "TO" dát před objektiv!

15.07.2017

Začínáte fotit, máte hezké snímky, ale příjde Vám, že to něco postrádá, že v nich není nápaditost a něco tam chybí? Zkuste si pohrát s okolím, ve kterém se právě nacházíte pomocí listů, květů či trávy a uvidíte, jaká kouzla s tím dokážete!

CHCETE ZAJÍMAVOU FOTOGRAFII? DEJTE TO DO POPŘEDÍ!

K tomuto skvělému nápadu přišlo hodně fotografů zcela náhodou, když se jim před objektiv omylem dostala tráva nebo list, který se jim následně rozmazal přes kus fotografie. Tento trik můžete využít ať už fotíte portréty, rodiny, svatby, přírodu či makro.

Při focení se rozhlédněte a když najdete vhodný lísteček, přidržte jej přímo na objektivu a druhou rukou foťte. Jak jednoduché, že? Fotografie se stane mnohem zajímavější díky dokonale rozmazanému popředí, bude jedinečná a nevšední!

POMŮŽE VÁM TO ZVÝRAZNIT PŘESNĚ TO, CO CHCETE!

Když jedu na svatbu a fotím detaily, přípravy nevěsty a tak podobně, je pro mě velice důležité, aby fotografie mluvily a ukázovaly přesně to, co chci. Proto, když například fotím detail šněrování šatů nevěsty, vůbec mi nevadí, když mi jedna z dívek dá ruku přímo před objektiv při vázání, právě naopak!

To samé, když aranžuji detaily, například prstýnky v kytici nevěsty, položím je do trávy a fotím skrz ní... V závěru fotografie vypadá zajímavěji a podtrhnu tím přesně ten detail, který jsem si vybrala.

Dávejte pozor, aby i za osobou či předmětem bylo hezké pozadí. Díky rozmazanému pozadí a i popředí směřuje divákova pozornost tam, kam jsme potřebovali, ale stále zaujímá značnou část fotografie, proto dbejte na to, aby to celou fotografii neskazilo. 

Tím, že jsme vytvořili i rozmazané popředí, dostává fotografie, z hlediska kompozice, nádech jedinečnosti a to je přesně ten výsledek, kterého jste chtěli dosáhnout!